Category Archives: Батькам

День пам’яті жертв голодомору

З 21.11 по 25.11 в  нашій школі  відбулись тематичні заходи дня Голодомору 1931 – 1933 років в Україні:

Виховні години  «Минуле стукає в наші серця»,  «Наш вічний біль» ” Голгофа голодної смерті” 

День гідності та свободи

Україна – єдина країна,
Єдина для нас і для всіх,
Ми не Захід і Схід – ми родина,
Ми не Північ і Південь – ми рід.
Цими словами розпочалась патріотична хвилинка присвячена Дню гідності та свободи, організована учнями НВК .Супровідними під час заходу були слова “ГІДНІСТЬ” та “СВОБОДА”.
Ще, напередодні свята активісти учнівського самоврядування під керівництвом педагог-організатора, класних керівників та за підтримки батьків організували галерею малюнків та різних виробів на тему “З гідністю до перемоги!” . Учні 5-го класу мали змогу разом зі шкільним бібліотекарем підготували усний-журнал з епіграфом “Герої не вмирають!”.
Ми впевнені, що якщо в кожному серці пануватиме патріотичний дух, то Україна лишиться незламною та окрилить її мир.

Всеукраїнський день шкільних бібліотек в Маморницькому Вама НВК .

        Є у вересні особлива дата. 30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Саме у цей день, починаючи з 1998 року згідно з Указом Президента України, бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Це, передовсім,свято також і моїх кращих читачів, які постійно дружать з книгою та бібліотекою.Сьогодні про це говорила шкільний бібліотекар молодшим школярам, які зранку завітали в бібліотеку. В школі була оформлена книжкова виставка «Бібліотека – скарбниця знань» Був проведений виховний захід на тему: «Бібліотека…Стародавня і вічна скарбниця людського розуму»

Вересневий день останній

Розпогожує  світання

І дарує свято всім,

Хто шанує Книжчин Дім.

Книги друзів і безпеку

Нам дають бібліотеки.

Тож  вітаєм, друзі щиро,

І бажаєм щастя й миру

Вам у День бібліотек!

 

“Золота осінь”

“Золота осінь” в Маморницькому Вама НВК

23 вересня в Маморницькому Вама НВК відбулося традиційне свято
“Золота осінь”.
З самого ранку у школі панував оксамитовий запах красуні осені, адже саме цього дня учні 1-9-х класів активно демонстрували всі багатства, які дарує нам о цій порі наша щедра українська земля.
Школярі проявили свою майстерність, креативність і талант у таких напрямках: композиція із живих квітів, ікебана та натюрморт. Перевага надавалась композиціям патріотичної тематики.

Батьківські збори

20 березня в нашій школі відбулися загальношкільні батьківські збори   

Сім’я та школа – це берег та море.

Зараз як ніколи важливий емоційний зв’язок з дитиною. Більше обіймайте її, розповідайте, що в її віці теж помилялися, встрявали в якісь небезпеки, і вам допоміг хтось із дорослих. Дитині важливо розуміти, що навіть його “ідеальні” батьки теж оступалися, і це нормально, так само як і нормально просити допомоги у інших. Якщо розумієте, що зараз дитина вас не сприймає, попросіть її говорити з тим з дорослих, кому він довіряє – шкільним психологом, родичем і т. д.

Навіть якщо ви впевнені, що у вашій родині все добре, зайва пильність не завадить. Подібні ігри – той випадок, коли вторгнення в приватне життя сина чи дочки виправдані.

               Переглядайте їх телефони та сторінки в соцмережах – але тільки так, щоб він не дізнався про це!20170324_120659

УХВАЛИЛИ:

Доповіді   директора школи Оліник Д.О., Ястремської А.І., Дубіц Г.М. , взяти до уваги
1. Зобов’язати батьків щоденно здійснювати контроль за:
– безпечним користуванням соцмережами, тримати під строгим контролем поведінку та стан дитини;
– здійснювати контроль за станом навчання та поведінкою дітей в школі, станом ведення щоденників та зошитів .
2. Систематично, не менше 1 разу в місяць, відвідувати школу, проводити зустрічі з класними керівниками з метою ознайомлення зі станом навчання дітей в школі.
3. Не допускати пропуску дітьми навчальних занять без поважних на те причин. Пропуски занять з поважних причин узгоджувати з класними керівниками чи дирекцією школи.
4. Постійно контролювати дозвілля дітей в позаурочний час.
5. Забороняти перебування дітей в розважальних закладах без батьків.
6. Проводити з дітьми бесіди про дотримання ними правил поведінки в позаурочний час з метою попередження правопорушень, збереження життя та запобігання дитячому травматизму.
7. Постійно тримати на контролі стан здоров’я своїх дітей, здійснювати профілактику захворювання на грип та інші інфекційні хвороби.
8. Забезпечити  дітям належні умови в підготовці до конкурсів, ДПА .
9. Класним керівникам, вчителям-предметникам:
– щоденно контролювати ведення учнівських щоденників, виставлення в них оцінок  та здійснювати відповідні записи щодо поведінки та успішності учнів.
10. Використовувати можливості шкільного сайту та електронні адреси батьків для посилення зв’язку школи з батьківською громадськістю.

                          

                     Як допомогти дитині в навчанні: поради батькам

1.   Треба навчити дитину виконувати домашні завдання систематично.

2.   Починати роботу над Д/З через 1,5 – 2 годин після школи.

3.   Дитина повинна самостійно сідати за завдання і розуміти для чого  їй це потрібно.

4.   Навчити дитину користуватися годинником. Сказати, що треба  робити перерви (10 – 15 хв.) між роботою для активного відпочинку.

5.   Навчити школяра попередньо складати план майбутніх дій, радитися з батьками, як виконати завдання, а потім самостійно писати їх.

6.   Допомогти розрізняти головне й другорядне, вміти зосередитись на головному.

7.   Учень повинен повторити правила, якi вивчав на уроках.

8.   Акцентувати увагу навіть на незначних перемогах, щоб дитина помічала їх і намагалася досягати більших результатів. Не забувати вiдзначити стараннiсть дитини.

9.   На початку навчального року корисно контролювати, як дитина виконує домашнi завдання. Перевіряти, чи правильно вона зрозумiла вивчений матерiал. У

І семестрi краще це робити щовечора, а у ІІ — контроль можна зменшити до 2 – 3 разiв на тиждень.

10.   Ніколи не робіти домашнє завдання замість дитини, це їй тільки зашкодить.

11.   Притча про навчання.

Завершальна частина

Притча: «Чотири свічки»

Макаренко писав: «Наші діти…. Це прекрасний яблуневий сад… важко, звичайно, не милуватися таким садом, важко йому не радіти, але ще важче не працювати в такому саду».

Зустріч з учасником АТО

         10 лютого в нашій школі відбулася зустріч учнів з учасником  АТО Терлецьким Олександром Георгійовичем

 Розмова йшла про єдність української нації, про загальнолюдські цінності, про мир і спокій. Був дуже цікавий і відвертий діалог, де діти ставили багато питань і отримували відверті відповіді.

Учасник  АТО наголошував, що найважче – це втрачати товаришів. З війни хлопці повертаються іншими людьми, більш принциповими та щирими. Більш гостро реагують на прояви несправедливості в суспільстві, не мовчать, якщо бачать порушення прав людини.

Учасник зустрічі дякував учням за листи, малюнки, які діти нашої школи передавали волонтерами на передову. Бійці розвішували їх на стінах своїх бліндажів, під час обстрілів дитячі послання надихали хлопців, додавали жагу життя, бажання перемагати.

Учні нашої школи  розписалися на прапорі України, написавши побажання нашим героям: «Повертайтеся живими», « Ми вас чекаємо!»……20170210_103738